close
تبلیغات در اینترنت
استفاده از اینترنت اشیا برای کمک به مزرعه داران و محافظت از دام ها در برابر آتش
loading...

آژانس دیجیتال مارکتینگ بهیدو

  آغاز کار با دوربین های امنیتی مزارع چوی قبلا دوربین های امنیتی برای مزرعه داران توسعه داده بود که دزدان را شناسایی می کرد و اطلاعات مورد نیاز در مورد دزدی را  به پلیس ارائه می نمود.  این استارت آپ چندین بسته از این گزینه را به مزرعه داران فروخته بود  و به آن ها اجازه می داد با خرید دوربین های امنیتی، پکیج کاملی را نیز دریافت نمایند. اما اگر مزرعه داران بخواهند تنها از یک ماژول خاص استفاده کنند فناوری Nare می تواند این شرایط را برایشان فراهم آورد. Nare IoT در حال حاضر تنها در…

استفاده از اینترنت اشیا برای کمک به مزرعه داران و محافظت از دام ها در برابر آتش

بهین مبتکران ایده بازدید : 6 دوشنبه 26 شهريور 1397 نظرات ()

 

آغاز کار با دوربین های امنیتی مزارع

چوی قبلا دوربین های امنیتی برای مزرعه داران توسعه داده بود که دزدان را شناسایی می کرد و اطلاعات مورد نیاز در مورد دزدی را  به پلیس ارائه می نمود.  این استارت آپ چندین بسته از این گزینه را به مزرعه داران فروخته بود  و به آن ها اجازه می داد با خرید دوربین های امنیتی، پکیج کاملی را نیز دریافت نمایند. اما اگر مزرعه داران بخواهند تنها از یک ماژول خاص استفاده کنند فناوری Nare می تواند این شرایط را برایشان فراهم آورد. Nare IoT در حال حاضر تنها در کره جنوبی در دسترس است، هر چند برنامه هایی برای گسترش و توسعه آن در ژاپن نیز وجود دارد. چوی در این باره گفته است که برنامه صادرات این سیستم به بازارهای اروپایی و آسیایی، به  تمرینات فروش و بازاریابی مختلفی نیاز دارد.  این یکی دیگر از نمونه های اینترنت اشیاست که می تواند راه حل معناداری برای مشتریانی که بودجه زیادی در اختیار ندارند، فراهم کند. این سیستم در حال حاضر بر روی ۵۰۰ مزرعه در کره جنوبی نصب شده و هزینه بیمه برای مزرعه داران را کاهش داده است.

 استارت آپ کره ای  با قدرت اینترنت اشیا از بروز آتش جلوگیری می کند

استارت آپ کره ای Nare IoT سیستم پیشگیری از بروز آتش سوزی را بر اساس فناوری اینترنت اشیاء توسعه داده و به مزرعه داران اجازه می دهد از دام های خود محافظت کنند. اینترنت اشیا تنها در مورد ابزارهای این چنینی نیست. ماژول های مقرون به صرفه، شبکه ها، فناوری ها و روش های ابداعی و مقرون به صرفه ای را ارائه می کنند که می تواند از زندگی و دارایی انسان ها محافظت کند. این استارت آپ و سیستم آن یکی از نمونه هایی است که در این زمینه رشد و توسعه یافته است.

سیستم Nare می تواند تخلیه الکتریکی خطرناک و بی خطر را از هم تشخیص دهد و در موارد ضروری هشدارهایی را به گوشی مزرعه دار ارسال نماید.

محافظت از دام ها در برابر آتش

نقص قوس یکی از تخلیه های الکتریکی بین دو یا چند کنداکتور است. کنداکتورها که باید از هم جدا باشند به خاطر  اسیب به سیم یا شل شدن اتصالات ممکن است با هم برخورد کنند و باعث بروز آتش سوزی شوند. تخلیه به گرما منجر می شود و همین امر می تواند عایق بودن سیم ها را از بین ببرد و در نهایت به آتش سوزی منجر شود. بر اساس  سیستم داده های ملی آتش در کره جنوبی، از ۴۲۱۳۵ آتش سوزی که در سال ۲۰۱۴ در این کشور رخ داده است ۲۲ درصد به خاطر الکتریسته بوده است. از میان ۹۴۴۵ آتش سوزی ایجاد شده توسط الکتریسیته، ۷۶ درصدشان به خاطر نقص قوسی رخ داده اند.  ماژول Nare تشکیل این قوس را شناسایی می کند. اگر چنین شرایطی به گرمای زیاد منجر شود، این ماژول اطلاعات هشدار دهنده ای به گوشی هوشمند فرد ارسال می کند. در این شرایط فرد می تواند شبکه برق را  در ناحیه مدنظر خاموش کند.  آلارم نیز در این ناحیه از کار می افتد. چوی سئونگ ووک از سال ۲۰۰۷ بر روی مسائل امنیتی همچون پیشگیری از آتش سوزی کار می کند. قبل از ظهور گوشی های هوشمند او تلاش می کرد دوربین های امنیتی را بر روی مزرعه ها، کارخانه ها، خودروها و  خانه ها نصب کند و سیستمی بسازد که تصاویر و وضعیت به روزرسانی به صورت متن به گوشی همراه ارسال می شود. او در این باره می گوید:

ظهور اینترنت اشیا فرصتی برای ما بود. ماژول های مقرون به صرفه و پرداخت های شبکه ای به فروشندگانی همچون ما اجازه داد سیستم های حرفه ای را با قیمت های ارزانتری بسازیم و در اختیار افراد قرار دهیم. اس کی تلکام(SK Telecom) بزرگترین اپراتور بی سیم این کشور  شبکه اختصاصی و مبتنی بر اینترنت اشیا را در ماه جولای راه اندازی کرده  و هزینه آن برای مشتریان به ازای هر ۱۰۰ مگابایت تنها ۲۰۰۰ وون است. برنامه بعدی صادرات این راه حل به اروپا و سایر بخش های آسیاست.

 مزارع هوشمند

قبل از ساخت Nare، چوی Nare Trends را راه اندازی کرده بود که در سال ۲۰۱۲ شروع به کار کرد. این سیستم به مزارع اجازه می دهد مدیریت هوشمندی بر روی دام های خود داشته باشند. تمایل چوی در فراهم آوردن سیستم های اینترنت اشیا در مزارع از یک کسب و کار خانوادگی نشئت گرفته است. او در این باره می گوید:

من مرتب به مزرعه ها سر می زدم و در مورد نگرانی هایی که افراد در مورد امنیت، آتش سوزی و مدیریت دارایی های خود داشتند آگاه بودم.

در بیشتر موارد، پدرزن او در مورد دزدیده شدن وسایل و سایر موارد از مزرعه گله داشت. به همین خاطر چوی یک دوربین امنیتی برایش نصب کرد. ایده او برای داشتن مزارع هوشمند از همین جا شروع شد. حالا این کسب و کار رشد و توسعه خوبی داشته و توانسته برروی ۵۰۰ مزرعه مختلف در کره جنوبی اعمال شود. مشتریان می توانند از سیستم اینترنت اشیا برای محافظت از مزارع و امنیت آن استفاده کنند.  تیم چوی سیستم های CCTV  و سنسورهایی را بر روی مزارع نصب می کند که دما، برق، منبع تامین آب، رطوبت، سطح آمونیاک، سطح CO2 و سایر موارد را شناسایی می کند. همه سنسورها از طریق یک کنترل کننده اصلی کنترل می شود و به  صاحبان آن اجازه می دهد وضعیت مزارع خود را از طریق گوشی های هوشمند  مشاهده کنند و برای مدیریت بهتر، داده هایی را جمع آوری نمایند. این کسب و کار در سال ۲۰۱۵ برنده بهترین کسب وکار مبتنی بر اینترنت اشیا توسط Ministry of Science، ICT و Future Planning شد. این سیستم بر روی تمامی نواحی مزرعه همچون اشپزخانه، مزرعه نگهداری از گاو و گوسفند و نیز گلخانه اعمال می شود. Nare به عنوان برنامه AVS نیز انتخاب شده است که استارت آپ هایی که در حوزه مزارع هوشمند فعالیت دارند را بر می گزیند. سیستم آتش سوزی قوسی به طور جداگانه به دنبال صادرات به سایر کشورهای جهان است. این در حالیست که چوی قصد دارد این کسب و کار را در کره جنوبی توسعه دهد و مشارکت معناداری بین دو راه حل موجود برای توسعه سرویس های جدید ایجاد نماید.  او در این باره می گوید:

سیستم تشخیص آتش سوزی به عنوان یک کسب وکار جداگانه کاربردهای بسیار گسترده ای دارد. بنابراین می خواهیم بر روی صادرات جهانی آن نیز تمرکز کنیم.  زیرساخت های اینترنت اشیا در حال توسعه است. هزینه های شبکه و ماژول ها نیز مقرون به صرفه تر می شوند.

مزرعه داران بودجه های اندکی دارند و هزینه های اندک شبکه به چنین صنعت هایی اجازه می دهد خدمات اینترنت اشیا را با هزینه های مقرون به صرفه دریافت کنند.  شکی نیست که کسب وکار ما و نیز کسب و کارهای دیگر حوزه اینترنت اشیا ، فرصتهای محلی و جهانی جدیدی پیدا خواهند کرد.

مطالب مرتبط
ارسال نظر برای این مطلب

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتیرفرش کد امنیتی
تبلیغات
Rozblog.com رز بلاگ - متفاوت ترين سرويس سایت ساز
درباره ما
درباره بهیدو شرکت بهین مبتکران ایده با نام اختصاری «بهیدو» یک مجموعه تخصصیِ فعال در زمینه تجارت الکترونیک است . ارائه خدمات حرفه ای در حوزه طراحی وب سایت ، اپلیکیشن های موبایل ، سئو و دیجیتال مارکتینگ در دپارتمان های این شرکت به طور تخصصی انجام می شود.ما به تجارت شما کمک می‌کنیم در فضای مجازی حضوری قدرتمند و تاثیرگذار داشته باشید. به خوبی معرفی شده، دیده شوید و با کاربران فعلی و مشتریان آینده ارتباط برقرار کنید.
اطلاعات کاربری
نام کاربری :
رمز عبور :
 • فراموشی رمز عبور؟
 • آرشیو
  آمار سایت
 • کل مطالب : 332
 • کل نظرات : 0
 • افراد آنلاین : 1
 • تعداد اعضا : 0
 • آی پی امروز : 4
 • آی پی دیروز : 30
 • بازدید امروز : 57
 • باردید دیروز : 68
 • گوگل امروز : 0
 • گوگل دیروز : 0
 • بازدید هفته : 395
 • بازدید ماه : 838
 • بازدید سال : 838
 • بازدید کلی : 3,461